"Lewiński Lew" dla Łosiowianki

W piątek, 13 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielkiej gali  wręczenia nagród Burmistrza Lewina Brzeskiego "Lewińskie Lwy" 2017. Towarzyszyliśmy  naszej koleżance Irenie Rutkowskiej, która w tym roku znalazła się wśród laureatów. Gratulujemy Irenie i życzymy dalszych osiągnieć na niwie pracy dla dobra naszej łosiowskiej społeczności.

 

Przedsięwzięcie to organizowane jest co roku w celu uhonorowania wybitnych osobowości Lewina Brzeskiego. Coroczne Lwy przyznawane są w 3 kategoriach:

  1. kultura, sport, edukacja;
  2. gospodarka i przedsiębiorczość;
  3. działalność na rzecz społeczności lokalnych.

Powołana przez Burmistrza Artura Kotarę kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne
z terenu naszej gminy.

W pierwszej kategorii nagrodę odebrał Pan Edward Podolski, wieloletni pracownik Domu Kultury, członek zespołów teatralnych i muzycznych. Był współorganizatorem, realizatorem setek przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, twórcą zespołów teatralnych, konferansjerem, uczestnikiem corocznych przeglądów Herody. W Domu Kultury w Lewinie Brzeskim przepracował ponad 40 lat.

            Drugiego Lwa w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość odebrał właściciel Firmy Mera - Pan Robert Traka. Wspomniana firma, jest wiodącym producentem schodów drewnianych.
W 1989r.  rozpoczęła swoją działalność jako mały zakład rzemieślniczy. Przez lata przechodziła kilka transformacji, sukcesy które odnosiła doprowadziły do włączenia jej w grono największych producentów schodów w Polsce. Jest również jedną z najprężniejszych firm na terenie gminy Lewin Brzeski. Zakład zatrudnia ponad 100 pracowników.

            Trzeci Lew został przyznany Pani Irenie Rutkowskiej, mieszkance Łosiowa, kobiecie wielu talentów i umiejętności, od lat aktywnej działaczce na rzecz lokalnej społeczności. Wśród wielu pochłaniających pasji   jej priorytetem zawsze była działalność w  Kole Gospodyń Wiejskich,
z którym związana jest od 1985r., w latach 1988-2003 jako sekretarz a od 2003 roku do chwili obecnej jako przewodnicząca. Organizacja, której przewodniczy osiągnęła szereg sukcesów i odebrała ogrom nagród. Jest osobą, dla której najważniejszy jest człowiek i jego problemy, najczęściej o sobie samej zapomina, pamiętając o tych, którzy czekają na jej pomoc.

za: http://lewin-brzeski.pl/7577/lwy-lewinskie-2017-rozdane.html