My na Targach

XVII EuropejskieTargi Chłopskie w Krzyżowicach, niedziela 24. 09.2017 r. - prezentujemy Łosiów i jego skarby. Nasze stoisko w tonacji biało - niebieskiej. Tu prace utalentowanych  naszych artystów – plastyków. Jest też  kącik kulinarny.

Poza konkursową "Dyniową przekąską", serwujemy zdrowe i smaczne potrawy. Nasz stół nazwany „Jesień na talerzu” jest zastawiony potrawami sporządzonymi na bazie produktów z gospodarskich, łosiowskich ogrodów. Jest szablonowa "Zupa czarownic" z KGW, przepyszna zupa dyniowa od Kasi, są świeże soki jarzynowe od Bożeny, ciasta ze śliwkami, jabłkami i przepyszne ciasto dyniowe.

Stoisko bardzo ładnie i estetycznie wygląda, wciąż odwiedzają nas oglądający, degustują nasze potrawy, chwalą ich smak i wygląd.

 W konkursie na potrawę z dyni zajmujemy 4 miejsce. W konkursie na  najładniejsze stoisko startuje 19 wsi, my zdobywamy 5 miejsce ( bon na zakupy wartości 200 zł.). Jest dobrze!

Nasz udział nie byłby tak udany bez osób, które zaangażowały w jego przygotowanie. Składamy podziękowania:

Kasi Knapik, Kasi Oborskiej - Marciniak, Bożenie Chruszczewskiej, Ewie Rutkowskiej -  Woźniczko, Monice Szczypior, Zofii Woszczyk, Magdalenie Niedzielskiej, Janinie Dziembowskiej, Reni Krańcioch, Teresie Szewerniak oraz Tadeuszowi Ufie.

Nad całością czuwały panie z Koła Gospodyń Wiejskich – Irena Rutkowska i Marysia Śliwińska, Sołtys Małgorzata Wieczorek - Smolińska, Agnieszka Chruszczewska i Ludwika Chojnacka z Rady Sołeckiej.